Jdi na obsah Jdi na menu

Speciální výstava Železnice

28. 7. 2007

Na letošní SV se přihlásilo 68 psů a fen. Do třídy pracovní, kam jsme se přihlásili i my, nastoupilo celkem 5 psů.

Když jsem sledovala posuzování, říkala jsem si, -je to v háji, dostaneme VD a budu ráda. Nehledě na to, že výstavních zkušeností mám pomálu. Basíkovi jsou výstavy tak akorát na dvě věci, když má DKK, ale říkala jsem si, že když je plnochrupý a nemá žádnou hrubou vadu, tak se aspoň naučím trochu vystavovat.

Pan rozhodčí (p.Němec) upřednosňoval psy s výraznými znaky, proti čemuž samozřejmě nemůžeme nic namítat. Tak to má být. Kdo by je nechtěl..

Výhodou bylo, že všichni psi v třídě pracovní byli tmavšího typu. Říkala jsem si, že s tím mým "drobkem" šanci nemáme. Všichni psi mi připadají mohutnější a prostě víc samčí. Je to ale asi tím, že Basíka vidím stále vedle Grima a tím pádem mi prostě pořád připadá malý.

Pěkně jsme se naběhali, rozhodování někdy asi fakt není jednoduché. Skupina byla hodně vyrovnaná, ale nám se podařilo získat V2, ResCAC! Máme obrovskou radost

ObrazekObrazek

Posudek: stř.silný pes, výborně vyjádřený pohlavní výraz, výborná hlava, skus úplný nůžkový, výborné ucho, hnědé oko, správná horní i dolní linie, výborné postavení i zaúhlení končetin, bezchybný pohyb, standardní srst, znaky by mohly být více vyjádřené

ObrazekObrazek

 

Komentáře

Přehled komentářů

CAC

(Dara, 1. 8. 2007 10:05)

Čus, moc vám gratulujeme, sice nevím, i když mi to už n´ěkdo vysvětloval, co to znamená, ale určitě to je významné ocenění. Čekatel na šampiona???? Basík je krásnej chlupáč, tak co se divíš.Škoda, že není k uchovnění. No co tak bude ten další, no.