Jdi na obsah Jdi na menu

Klubová výstava - Roudná

26. 7. 2008

Na letošní Klubovou výstavu bylo celkem přihlášeno 86 choďáků. Z toho 40 psů. Konkurence byla veliká, hlavně v třídě mladých a v třídě otevřené.

Kdo tam byl, mohl vidět opravdu záplavu nádherných zvířat.

Akce proběhla plynule a v klidu. Malou chybičkou bylo, že pan rozhodčí přijel kvůli poruše auta asi o hodinu a půl později, ale to až tak moc nevadilo, počasí bylo pěkné (pro psy až moc horko..) - tak se začalo posuzováním kategorie Dítě a pes a Juniorhandling, které vyhodnocovala I.Soldánová.

Pan Jančík posuzoval opravdu korektně. Řekla bych, že byl hodně "zatíženej" na pohyb psa. Plný právem dostal BOBa Reno Bryvilsár, který je v pohybu opravdu perfektní a ještě když přihlédneme k jeho věku.. Opravdu se bylo na co dívat. My byli ve třídě pracovní jen dva, Basík a Orin Bryvilsár. Bas je oproti Orinovi drobnější a má i méně znaků, tak mi bylo jasný, že vyhraje Orin, což se taky stalo a my mu ještě jednou gratulujeme. My jsme ale moc spokojený - V2 res. CAC a jelikož jsme byli druzí za šampionem, bude nám přiznán titul CAC takže HURÁ.

Náš posudek: 4letý pes, velice pěkně předvedený, s hezkou hlavou, tmavým okem, správným uchem, slabším pálením na hlavě, korektní skus i chrup, varlata obě, pes má hezkou krční linii, správný hřbet, krk i ocas, výborný hrudník, výborné úhlení, velmi pěkný pohyb

Dokonce jsem si v závěrečném kole o BOBa mohla povodit Klubového vítěze 2008, psa jménem Siríus od Strážné skály (alias Speedy). BOBa sice nedostal, tak třeba příště, ale za to spolu s Lauren Agi z Gipova byli vyhlášeni jako Nejlepší pár. Podoba jich dvou je opravdu úžasná.

Fenou, Klubovou vítězkou 2008 se stala Lee z Dašického zátiší.

Nejlepší chov. stanicí byla vyhlášena CHS Bryvilsár

Tak už se těšíme na podzim do Kolína!

Obrazek

a opět jsme dostali diplom z mojí dílničky..

Obrazek