Jdi na obsah Jdi na menu

Máme IPO3 !!

30. 4. 2008

Na sobotu 26.4. jsme byli přihlášení na Pojizerskou výstavu, ale jelikož jsem se týden předtím dozvěděla, že na zkoušky 27.4. chybí lidi, tak jsme se přihlásili a na výstavu nejeli, aby si Basik odpočinul. Původně jsem myslela, že na tu zkoušku půjdeme až koncem května, ale řekla jsem si, že nemáme co ztratit a že připravenej vcelku je. Ráno měl dobrou náladu (jakožto naštěstí vlastně skoro vždy), tak si říkám, to by mohlo klapnout. Nakonec nás na zkoušky nastoupilo celkem sedm, 4 na IPO1, 1 na IPO 2, 1 na FPr3, a 1 na IPO3.

Na stopu jsme šli jako předposlední, podmínky byly dá se říct ideální, pastvina vlhká a téměř nefoukalo. Možná kdyby foukalo, bylo by to lepší a on by neletěl jak blázen. Na stopu byl tradičně natěšenej, že jsem při hlášení měla co dělat, abych ho udržela u nohy. Předměty míjel bídák jak krajinu, takže jsme prolezli takzvaně s odřenýma ušima.

Na poslušnosti mi udělal radost až na aport volný, který mi zalehnul a přinesl až po dalším povelu a na vysílačku, kterou měl taky na dva povely. Takže opět jsme se nedostali bohužel přes hranici 90 bodů (získal 84), což mě docela mrzí, protože na to má.

Začátek obrany byl pro mě poměrně stresující, protože se vy.... na některé makety a u figuranta zpočátku mlčky vykukoval zpoza zástěny, kde že jsem a že všechny ty makety fakt chtěl oběhat ale že už je hrozný vedro ... Asi si umíte představit, co se mi honilo hlavou... Ale kousačky se mu všechny povedly na jedničku, začal hned razantním zákrokem při útěku figuranta s pěkným náskokem, s pouštěčkama na rozdíl od ostatních žádný problémy neměl, takže celkem dostal 80 bodů, což je dost dobrý, i když by to mohlo být lepší, ale co, hlavní je, že další choďák MÁ VRCHOLOVOU ZKOUŠKU IPO3!!!

Tímto děkuji Honzovi Fukovi a Ivanovi Valachovi, kteří mi pomáhali psa na obranách připravit

To, že s mým mazánkem - choďáčkem složím IPO 3 mi moc lidí asi nevěřilo... Ale já už dávno vím, že to, že jsem si pořídila choďáka bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě a nikdy jsem toho nelitovala. Dokonce si začínám myslet, že brzy přibereme do smečky dalšího