Jdi na obsah Jdi na menu

Tuchlovický kahan - 34.ročník

6. 9. 2008

Tak přes léto jsme odpočívali, prakticky necvičili, tak je čas zase začít něco dělat.. Kamáradka mě pořád láká na nějaký závody, tak jsem řekla jo, musím zkusit jestli naše květnové vítězství v Mělníku nebyla jen náhoda -:)

Bylo příšerný horko, koho by napadlo, že v září bude ještě 30 stupňů. Basík tradičně zatlouk´ předměty, čímž mě opětovně pěkně vytočil (a navíc tím přišel o první místo). A to na posledních tréninkových stopách ukázkově zalehával. Tak jsem na něj vymyslela novou nácvikovou metodu, tak uvidíme, jak to zabere. Jinak čuchal moc pěkně - celkem 82 bodů a tím 2.nejlepší stopa. Posuzoval pan Vinč. V naší kategorii (ZVV1) byli celkem 4 závodníci, v ZMkách taky jenom 4, ve dvojkách 7 a asi 15 ZZOček.

Na poslušnost jsme nastupovali v pravé poledne. Basík je ale pracant tělem i duší a předvedl moc pěknou poslušnost, celkem 93 bodů. A hlavně - konečně máme aport v nároďáku za 10! Poslušnosti a obrany posuzoval pan Havránek a myslím, že se mu "Basik-tajrlik" líbil.

Na obranu s ním nastupuju vždycky poněkud nervózní.. Prakticky do poslední chvíle dělá, že se ho to netýká. Kouká kam se shovat do stínu. Když jdeme na řadu, tak mu říkám "dávej pozor, bude revírek, pozoooor!" a to se konečně nastartuje. Úplně cizí figurant a plac, ale jemu to nevadí a odnáší si ohodnocení 93 bodů - nejlepší obrana ZVV1! Po posledním zákusu lidi tleskaj, nádhernej pocit. Jsem na Basíka moc pyšná, že jde v Grimčových šlépějích

Obrazek